تایمر دیجیتال مبتنی بر میکروکنترلر AVR
دوشنبه ۰۷ تير ۱۳۹۵
0 نظر
2958 بازدید

 

در این پروژه تحیقیقاتی توسط میکروکنتر AVR یک تایمر دیجیتال با قابلیت تنظیم سه زمان بندی مجزا 99 دقیقه ای با توانایی تحریک پذیری جداگانه طراحی و ساخته شده است. این تایمر دارای یک منو تنظیمات برای هر یک از زمان بندی ها بصورت مجزا می باشد.

 

این تایمر قابلیت این را دارد در صورت تریگ مخصوص هر تایمر آن تایمر بمدت زمانی که برای آن مشخص شده، رله خروجی را فعال کند. از این قابلیت می توان در سیستم های که بصورت هوشمند کنترل می شوند و درصورت رخداد یک اتفاق یک عملیات مجزا انجام پذیرد. لازم به ذکر است این سیستم ظرفیت ارتقا تعداد تایمرها بطور نامحدود را دارد.

 

این سیستم قابلیت تریگ شدن متوالی تایمرها را دارد بدین صورت که در ابتدا توسط تریگر مخصوص T1 آن تایمر شروع به فعالیت می کند و بعد از اتمام زمان مشخص شده برای آن تایمر T2 شروع به فعالیت کرده و پس از اتمام زمان مشخص شده برای آن تایمر T3 فعال می شود و در این حالت رله خروجی نیز بر اساس زمان تنظیم شده برای T3 فعال می گردد. از این قابلیت برای سیستم های امنیتی و مراقبتی خودکار می توان استفاده کرد. بدین ترتیب که در ابتدا در صورت آمدن یک فرد در یک محیط توسط T1 به آن مهلت داده میشود که خود را به کلید فعال کننده و رمز دار T2 برساند و توسط زمان T2 به او مهلت داده می شود که کد مربوطه را وارد کند تا سیستم غیرفعال شود در غیر اینصورت و با اتمام زمان مشخص شده T2 ، تایمر T3 شروع به فعالیت می کند و رله خروجی که می تواند به یک سیستم تلفن کننده و یا یک سیستم هشدار دهنده صوتی متصل باشد را فعال نماید.

 

کلیه ویژگی های بالا قابلیت ارتقا و سفارشی سازی خاص منظوره در ابعاد و کاربردهای مختلف را برای ارگانها، کارخانجات و تولید کنندگان سیستم های اتوماسیون را دارد.

 

 

برای مشاهده تصاویر بیشتر روی عکس زیر کلیک کنید.

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر
 

جدیدترین محصولات :

عملکرد ما :

 • طراحی سخت افزار

   

   

  طراحی و ساخت و تولید انواع سیستمهای اتوماسیون صنعتی و انواع پروژه های مبتنی بر بوردهای هوشمند الکترونیکی و همچنین انواع ماژولها و بوردهای واسط تصویر، شبکه، صدا و...

 • طراحی نرم افزار

   

   

  طراحی و پیاده سازی انواع نرم افزارهای مبتنی بر تصویر (پردازش تصویر) و همچنین مبتنی بر وب و ویندوز...

 • خط تولید و مونتاژ

   

   

  گروه دیجیتال الکترونیک با توجه به خط تولید و افراد متخصصی  که در این زمینه دارد میتواند مونتاژ قطعات را در انواع بوردهای الکترونیکی با تیراژهای مختلف و با کیفیت بالا به انجام برساند.

 • پشتیبانی کامل و دائم

   

   

  از آنجا که گروه دیجیتال الکترونیک خود طراح و سازنده انواع محصولات و پروژه های نرم‌افزاری سخت‌افزاری است، توانسته پشتيباني کامل و دائمی را بطور نامحدود داشته باشد.